Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 07:30 - 15:05

Centrala: +48 (85) 740-85-40

Przydatne strony

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa żywności i żywienia proponujemy odwiedzenie poniższych stron:

Główny Inspektorat Sanitarny

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdują się między innymi obowiązujące przepisy prawne oraz poradniki i wytyczne dla przedsiębiorców planujących rozpoczęcie działalności w sektorze spożywczym oraz informacje na temat suplementów diety, żywności wzbogacanej oraz żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Elektroniczny System Powiadamiania

Powyższy system Departamentu Żywności Prozdrowotnej Głównego Inspektoratu Sanitarnego umożliwia przedsiębiorcom złożenie elektronicznego powiadomienia o wprowadzaniu po raz pierwszy na teren kraju suplementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz żywności wzbogacanej.

Rejestr produktów objętych powiadomieniem o pierwszym wprowadzeniu do obrotu na terenie kraju

Rejestr produktów prowadzony jest przez Departament Żywności Prozdrowotnej Głównego Inspektoratu Sanitarnego w formie elektronicznej i obejmuje dane o złożonych powiadomieniach wprowadzenia po raz pierwszy na teren kraju suplementów diety, żywności wzbogacanej i środków spożywczych specjalnego przeznaczania żywieniowego.

Instytut Żywności i Żywienia

W serwisie Instytutu Żywności i Żywienia znajdują się głównie informacje na temat prawidłowych zasad żywienia, diety, wartości odżywczej produktów spożywczych i potraw.

Państwowy Zakład Higieny

Strona Państwowego Zakładu Higieny zawiera dział poświęcony bezpieczeństwu żywności oraz dodatkom do żywności.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij