Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 07:30 - 15:05

Centrala: +48 (85) 740-85-40

Światowy Dzień Zdrowia 2020

7 kwietnia 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, którego hasłem jest „Wsparcie pielęgniarek i położnych”. W tym roku to święto ma szczególny charakter. Pracownicy służby zdrowia z wielką determinacją i odwagą walczą z pandemią koronawirusa.

O ich ciężkiej pracy przypominamy światowym liderom, politykom i społeczeństwu. Pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia działają na froncie walki z COVID-19 – zapewniając wysokiej jakości leczenie i opiekę oraz odpowiadają na obawy i pytania pacjentów.

W tym Międzynarodowym Roku Pielęgniarek i Położnych pragniemy podkreślić status pielęgniarstwa na całym świecie. WHO i jej partnerzy wydają zalecenia dotyczące wzmocnienia pracy w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa.

Będzie to miało zasadnicze znaczenie, jeśli chcemy osiągnąć krajowe i globalne cele związane ze zdrowiem matki i dziecka, chorobami zakaźnymi i niezakaźnymi, w tym zdrowiem psychicznym, gotowością i reagowaniem na sytuacje kryzysowe, bezpieczeństwem pacjentów ect.

W Światowym Dniu Zdrowia wzywamy do wspierania pielęgniarek i położnych i innych pracowników służby zdrowia, aby zapewnić ich, że są niezbędni przy opiece zdrowotnej.

Hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest: Wsparcie pielęgniarek i położnych.

Poniżej kilka faktów:

– Na całym świecie 70% pracowników służby zdrowia i opieki społecznej to kobiety;

– Pielęgniarki i położne odgrywają kluczową rolę w opiece nad ludźmi na całym świecie, szczególnie w czasach wybuchów epidemii;

– Osiągnięcie wysokiego poziomu zdrowia dla wszystkich będzie zależeć od zapewnienia wystarczającej liczby dobrze wyszkolonych i wykształconych, regulowanych i odpowiednio wspieranych pielęgniarek i położnych, które otrzymują wynagrodzenie i uznanie proporcjonalne do świadczonych usług i jakości opieki.

Pielęgniarki i położne utrzymują relacje ze swoimi pacjentami oparte na zaufaniu; znajomość pełnego obrazu czyjegoś zdrowia pomaga poprawić opiekę i oszczędza pieniądze.

Wiele krajów musi podjąć dodatkowe działania, aby pielęgniarki i położne mogły pracować w środowisku, w którym są bezpieczne przed szkodami, szanowane przez kolegów medycznych i członków społeczności, a ich praca jest zintegrowana z innymi pracownikami służby zdrowia.

Pięć kluczowych obszarów mających na celu wspieranie pielęgniarek i położnych:

  1. Przyspieszenie inwestycji w opiekę pielęgniarską i położniczą;
  2. Zatrudnianie więcej specjalistycznych pielęgniarek;
  3. Inwestowanie w umiejętności pielęgniarek i położnych;
  4. Położne i pielęgniarki „sercem” podstawowej opieki zdrowotnej;
  5. Wspieranie pielęgniarek i położnych w zakresie zdrowia publicznego.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij