Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 07:30 - 15:05

Centrala: +48 (85) 740-85-40

Światowy Dzień Zdrowia 2019

„Powszechny dostęp do opieki zdrowotnej”  jest hasłem roku 2019 Światowego Dnia Zdrowia i celem numer jeden Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization). Kluczem do osiągnięcia tego jest zapewnienie, że każdy może uzyskać potrzebną opiekę, kiedy jej potrzebuje.

Miliony ludzi nadal nie ma dostępu do opieki zdrowotnej. Muszą wybierać między opieką zdrowotną a innymi codziennymi wydatkami, takimi jak jedzenie, odzież, a nawet dach nad głową.

Właśnie dlatego Światowa Organizacja Zdrowia skupia się na powszechnym dostępie do opieki zdrowotnej na tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia, który odbędzie się 7 kwietnia.

Co chcemy osiągnąć poprzez kampanię?

Ta kampania ma na celu pomóc ludziom lepiej zrozumieć, co oznacza powszechny zakres ochrony zdrowia – jakie usługi i wsparcie powinno być dostępne i gdzie.

Kampania stanowi także okazję dla ministrów zdrowia i innych polityków do podjęcia działań w celu wyeliminowania luk w powszechnym dostępie do opieki zdrowotnej w swoich krajach, a także podkreślenia tego co zostało dotychczas osiągnięte w tym zakresie.

Na Światowy Dzień Zdrowia WHO wyda roczną publikację danych zdrowotnych o stanie zdrowia. Raport będzie zawierał informacje na temat trendów zdrowotnych w określonych obszarach, takich jak noworodki i zdrowie dzieci, choroby niezakaźne, zdrowie psychiczne i zagrożenia środowiskowe, a także dane dotyczące powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i systemów opieki zdrowotnej.

Co można zrobić? (kilka podpowiedzi)

  • Zorganizuj rozmowy/debaty/spotkania z szerokim gronem społeczności lokalnych (dotkniętych problemami związanymi z opieką zdrowotną) i lokalną władzą, panelami ekspertów ect.
  • Zbadaj wymagania populacji, opinie i oczekiwania dotyczące spraw związanych z podstawową opieką zdrowotną. Można skonsultować się z ludnością, np. poprzez bezpośredni dialog, ankiety ect.
  • Współpracuj z organizacjami oddolnymi (stowarzyszenia, fundacje) i ekspertami na rzecz powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w celu zbadania możliwych uniwersalnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia.
  • Przekazuj swoje i innych potrzeby, opinie i oczekiwania lokalnym decydentom, politykom, ministrom i przedstawicielom instytucji.
  • Dokonaj niezbędnego nagłośnienia akcji, aby upewnić się, że potrzeby zdrowotne społeczności będą brane pod uwagę.
  • Organizuj działania, takie jak fora dyskusyjne, debaty polityczne, koncerty, marsze i wywiady, aby zapewnić ludziom możliwość interakcji z ich przedstawicielami na temat powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej za pośrednictwem mediów i mediów społecznościowych.

Źródło: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/world-health-day-2019/about-the-campaign

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij