Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 07:30 - 15:05

Centrala: +48 (85) 740-85-40

„Bieg po zdrowie” – rusza II edycja programu w szkołach podstawowych

W II edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” weźmie udział 30 % szkół podstawowych w województwie podlaskim w roku szkolnym 2017/2018.

Działaniami programowymi objętych zostanie ponad 4000 uczniów z 200 klas czwartych w 116 szkołach podstawowych.

Głównym celem programu jest zapobieganie lub opóźnienie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia wolnego od uzależnienia od tytoniu.przedstawia chłopaka i dziewczynę, którzy biegną z linii startu nad którą widnieje napis Bieg po zdrowie

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.

Uczniowie w programie są aktywni również poza zajęciami poprzez prace domowe.

Podstawą zajęć jest wzbudzenie kreatywności i aktywności uczniów. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej – Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

Każdy nauczyciel realizujący program „Bieg po zdrowie” otrzyma zestaw materiałów edukacyjnych, m.in. podręcznik dla nauczyciela, plakaty, ulotki informacyjne dla rodziców. Każdy uczeń otrzyma zeszyt ćwiczeń do pracy.

Przypominamy, że na kanale Głównego Inspektoratu Sanitarnego dostępne są filmy edukacyjne dla rodziców i nauczycieli – link – https://www.youtube.com/

Podczas cyklu sześciu zajęć dzieci będą:

  • dyskutować,
  • wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
  • przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi,
  • liczyć koszty palenia papierosów,
  • pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
  • tworzyć komiksy z bohaterami programu,
  • uczyć się zachowań asertywnych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij