Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 07:30 - 15:05

Centrala: +48 (85) 740-85-40

Bezpieczne Wakacje 2017

Informujemy iż, rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2017”.

Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem.

Akcja rokrocznie prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, w oparciu o materiały opracowane przez ekspertów.

Równolegle od 18 czerwca w ramach akcji prowadzony będzie – jak dotąd największy – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ph. „Moje Bezpieczne Wakacje 2017” – (Nie)znane atrakcje mojego regionu – pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Szczegóły znajdą się wkrótce na stronie: www.bezpiecznewakacje.pl (zakładka konkurs). W tym roku konkurs to także unikalna szansa na popularyzację regionalnych atrakcji turystycznych na ogólnopolską skalę. Wystarczy, że szkoły na stronie www.bezpiecznewakacje.pl (zakładka dołącz placówkę) prześlą zgłoszenie oraz:

– przeprowadzą zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, od 9 do 12 lat, od 13 do 16 lat);

– lub umieszczą baner informacyjny akcji na stronie internetowej szkoły.

Scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej www.bezpiecznewakacje.pl – (zakładka pobierz). Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą dodatkowo otrzymać plakaty informacyjne i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji.

W tym roku materiały zostały wzbogacone o informacje nt. bezpiecznej turystyki przekazane przez Zarząd Główny PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze). W ubiegłym roku akcją edukacyjną bezpiecznewakcje.pl zostało objętych blisko milion dzieci! W akcję włączyło się kilka tysięcy placówek edukacyjnych oraz setka komend Policji i Straży Pożarnej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij